Nieuwe afdeling ’t Kloosterhof: tien stappen vooruit in comfort en (werk)ruimte
In 2025 is er verbouwd bij ‘t Kloosterhof: kantoren zijn verplaatst en er zijn nieuwe, ruime appartementen gebouwd in een nieuwe afdeling voor mensen met dementie. Een afdeling die niet alleen moderner oogt, maar vooral bijdraagt aan wooncomfort en privacy voor bewoners én een prettigere werkomgeving voor collega’s. EVV’er Ingrid Silvis kijkt met enthousiasme terug op het proces en de impact ervan op de dagelijkse praktijk.
Meer ruimte, licht en comfort
De nieuwe afdeling voelt “als tien stappen vooruit”, vertelt Ingrid. Bewoners beschikken nu over een ruim appartement met eigen badkamer en keuken. “Voor bewoners is dat heel fijn. In de badkamer kunnen ze hun eigen, herkenbare spulletjes laten staan. Dat geeft rust en houvast.”
Ook het licht wordt gewaardeerd. “We hebben een bewoner die elke dag zegt: ‘Wat is het hier toch mooi en licht!’ De huiskamer met uitzicht op de tuin is echt een fijne plek geworden.”
Het eigen keukenblok zorgt bovendien voor herkenbaarheid én gemak. “Eerder deelden bewoners een keuken. Nu komt het niet meer voor dat iemand per ongeluk de chocolaatjes uit de koelkast van de buurvrouw opeet,” lacht Ingrid.
Prettiger en efficiënter werken
De grotere kamers en bredere ruimtes maken ook voor collega’s een verschil. Waar tilliften en hulpmiddelen eerst maar nét pasten, is er nu volop werkruimte. “We hoeven niet meer eerst rollators of rolstoelen uit de kamer te halen. Dat werkt veel prettiger.”
De nieuwe zusterpost op de gang draagt bij aan betere bereikbaarheid en samenwerking. “Als je daar even administratie doet, ben je toch makkelijk aanspreekbaar. Dat werkt prettig voor het hele team.”
Een duurzaam detail: de opslagkasten zijn gemaakt van de oude kledingkasten uit de voormalige appartementen.
Het kan altijd beter
Natuurlijk zijn er ook aandachtspunten. Zo blijkt de gang akoestisch gevoelig: “Het galmt enorm. We moeten echt zachter praten.”
Ook wordt een gezamenlijk toilet nabij de huiskamer gemist. “Voor hoge nood moeten we naar het appartement van de bewoner, soms best een stukje lopen.”
Sommige technische innovaties vroegen om aanpassingen. Bijvoorbeeld de verlichting in de badkamers, die op een bewegingssensor werkte en pas na twee uur uitging. “Handig bedacht, maar niet altijd fijn voor bewoners. Daarom hebben we weer een trekkoord geplaatst, zodat bewoners zelf kunnen bepalen wanneer het licht aan of uit gaat.”
Verhuizing en verbouwing in goed overleg
De verbouwing bracht de nodige geluidsoverlast met zich mee, vooral voor bewoners op andere verdiepingen. Maar Ingrid kijkt positief terug op de samenwerking met bouwpartner Plegt-Vos en de eigen collega’s.
“De afstemming was goed. We hielden zoveel mogelijk rekening met rustmomenten van bewoners, en er was regelmatig overleg. Petra en ik gingen vaak even kijken bij de werkzaamheden — we werden al ‘de opzichters’ genoemd,” vertelt ze met een glimlach. “Ook bewoners vonden het leuk om mee te kijken.”
Een afdeling die klaar is voor de toekomst
De vernieuwde afdeling biedt meer comfort, betere werkruimte en meer rust en overzicht voor bewoners en collega’s. Ondanks enkele verbeterpunten overheerst het gevoel van vooruitgang.
Ingrid: “Het is zoveel mooier, lichter en praktischer. We zijn er echt op vooruitgegaan.”
Dit is een afdeling die past bij de zorg die we nu én in de toekomst willen bieden.